021-91300510

تماس رایگان

آموزش استفاده از پنل اسکریپت ارسال ایمیل Interspire email marketer

آموزش استفاده از پنل اسکریپت ارسال ایمیل Interspire email marketer

داشبورد این نرم افزار به صورت زیر است. چهار باکس وجود دارد. قبل از شروع به هر کاری خوب به محیط داشبورد نگاه کنید؛ سعی کنید خودتان را با محیط سیستم آشنا کنید!
ارسال ایمیل
در ادامه قصد داریم یک کمپین ایمیلی درست کنیم.
ابتدا می‌بایست یک لیست ایمیل بسازیم. برای این منظور، بر روی گزینه‌ی Contact Lists از منوی اصلی بالای صفحه کلیک می‌کنیم. از منوی ظاهر شده، مانند تصویر زیر، بر روی گزینه‌ی Create a Contact List کلیک می‌کنیم:
ارسال ایمیل
وارد بخش ساخت لیست ایمیل شده‌ایم. اطلاعاتی که از ما می‌خواهد را وارد می‌کنیم. با توجه به اطلاعاتی که از کاربران خود دارید، عناوین ذیل بخش Custom Fields را انتخاب کنید:
ارسال ایمیل
در نهایت بر روی دکمه‌ی Save کلیک کنید تا لیست مورد نظر ساخته شود. با این کار صفحه‌ی زیر نمایش داده می‌شود:
ارسال ایمیل
اکنون زمان آن رسیده است که اطلاعات کاربران خود را وارد لیست ساخته شده کنید. پس بر روی گزینه‌ی Contacts از منوی اصلی کلیک کرده و از منوی ظاهر شده، گزینه‌ی Import Contacts From a File را انتخاب کنید:
ارسال ایمیل
در صفحه‌ای که وارد شدید، می‌بایست لیستی را که می‌خواهید اطلاعات کاربران خود را به آن اضافه کنید، انتخاب کنید. در اینجا تنها یک لیست وجود دارد، پس بر روی آن کلیک کنید.
ارسال ایمیل
در نهایت بر روی دکمه‌ی Next کلیک کنید تا وارد صفحه‌ی بعد شوید. (تصویر زیر) در این صفحه می‌بایست فایل مورد نظرتان را که حاوی اطلاعات کاربرانتان است از روی کامپیوتر خودتان انتخاب کنید، سپس بر روی دکمه‌ی Next کلیک کنید.
ارسال ایمیل
همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در این مرحله، نرم افزار به طور خودکار فایل ارسالی شما را مرور کرده و به ترتیب اطلاعات آن را می‌خواند، سپس در هر مرحله از شما درخواست می‌کند که نوع آن را تعیین کنید. در ایجا از آن جا که در فایل ما تنها آدرس ایمیل کاربران‌ما قرار داشت، نرم افزار یک آدرس ایمیل که اولین آدرس ایمیل لیست است را نمایش می‌دهد و از ما می‌خواهد که نوع آن را تعیین کنیم. برای این منظور می‌بایست از فهرست باز شوند‌ه‌ی سمت راست، بخش Email را انتخاب کنیم، بدین ترتیب هر داده‌ی دیگری که در ذیل این آدرس ایمیل قرار گرفته باشد، در بخش ایمیل‌‌‌ها قرار می‌گیرد.
ارسال ایمیل

مثلاً اگر 100 کاربر با سه مشخصه از آن‌ها (نام، نام خانوادگی، ایمیل) را در یک فایل با فرمت csv قرار داده‌اید و اطلاعات مربوط به اولین کاربر به این صورت است:

username@yahoo.com

در این صورت در ابتدا نرم افزار نام او را برای شما نمایش می‌دهد: ali؛ شما باید از فهرست بازشونده‌ی سمت راست، First Name را انتخاب کنید. در مرحله بعد، نرم افزار برای شما مشخصه‌ی بعدی اولین کاربر را نشان می‌دهد: rahmati؛ این بار می‌بایست Last Name را انتخاب کنید. در آخر هم نرم افزار، آدرس ایمیل او را نشان می‌دهد: javanserver@yahoo.com؛
در این محله می‌بایست گزینه‌ی Email را انتخاب کنید.
در نهایت بر روی دکمه‌ی Next کلیک کنید.
ارسال ایمیل
در صفحه‌ی جدید (تصویر بالا)، بر روی دکمه‌ی Start Importing کلیک کنید تا عملیات وارد کردن اطلاعات کاربران به لیست ایمیل انتخاب شده آغاز شود.
ارسال ایمیل
پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، عملیات وارد کردن اطلاعات به اتمام می‌رسد.
تا اینجا توانستیم لیست ایمیل دلخواه خود را بسازیم. اکنون نبت آن رسیده که ایمیل مورد نظر را بسازیم.
ساخت و ارسال ایمیل در این نرم افزار از دو مرحله‌ی کاملاً مجزا تشکیل می‌شود؛ به این صورت که شما در ابتدا ایمیل مورد نشرتان را می‌سازید و آن را ذخیره می‌کنید. سپس در یک عملیات مجزا، اقدام به ارسال آن می‌کنید.
پس اولین مرحله، ساخت ایمیل است. از منوی اصلی بر روی گزینه‌ی Email campaigns کلیک کنید؛ از منوی ظاهر شده بر روی گزینه‌ی Create an Email campaign کلیک کنید. (مانند تصویر زیر)
ارسال ایمیل
در این مرحله می‌توانید یکی از قالب‌های آماده‌ی نرم افزار را انتخاب کنید. این نرم افزار دارای بیش از 140 قالب آماده می‌باشد. توصیه اکید ما این است که در صورتی که با کد نویسی برای ساخت قالب ایمیل آشنایی کافی ندارید، حتماً از قالب‌های آماده استفاده کنید.
ارسال ایمیل
ما هم همین کار را کرده و یک قالب آماده که مرتبط با حوزه فعالیت‌مان است را انتخاب کردیم. پس از انتخاب قالب بر روی دکمه‌ی Next کلیک می‌کنید.
در این مرحله (تصویر زیر) می‌توانید ایمیل خود را در 5 مرحله آماده کنید.
ارسال ایمیل

مرحله‌ی اول؛ Email Campaign Details:
در این مرحله می‌بایست قالبی که انتخاب کردید را شخصی سازی کنید. بنابراین هر تغییری که دوست دارید در آن بدهید!
مرحله‌ی دوم؛ Attachments:
اگر ایمیل شما دارای فایل ضمیمه است در این بخش آن را انتخاب کنید.
مرحله‌ی سوم؛ Email Validation:
در این مرحله این نرم افزار یکی از ویژگی‌های خود را به رخ همگان می‌کشد. شما می‌توانید ایمیل خود را از نظر دارا بودن واژگان حساس به سیستم‌های آنتی اسپم چک کنید. همچنین می‌توانید طرز نمایش آن را در سرویس‌های مختلف ایمیل ببینید تا اگر عیب و ایرادی دارد حتماً آن را برطرف کنید. پس با کلیک بر روی دکمه‌ی اول، مورد اول را و با کلیک بر روی دکمه‌ی دوم، مورد دوم را حتماً چک کنید.
مرحله‌ی چهارم؛ miscellaneous options:
هر دو گزینه را تیک بزنید!
مرحله‌ی پنجم؛ Preview Your Email Campaign:
در این مرحله می‌توانید یک نمونه از ایمیلی را که ساختید برای خودتان بفرستید تا بتوانید نتیجه‌ی کار را به صورت آزمایشی مشاهده کنید. پیشنهاد ما این است که حتماً این کار را انجام دهید؛ معمولاً اشتباهات کوچکی وجود دارد که با آزمایش کردن مشخص می‌شوند.
در نهایت بر روی دکمه‌ی Save And Exit کلیک کنید تا کار ساخت ایمیل به پایان برسد.
می‌توانید در طول کار بر روی Save & Keep Editing کلیک کنید تا به خاطر مشکلات ناگهانی زحماتتان از دست نرود.
وقتی بر روی Save And Exit کلیک می‌کنید، وارد صفحه‌ی زیر می‌شوید.
ارسال ایمیل
در این صفحه لیستی از ایمیل‌هایی که تاکنون ساخته‌اید را می‌توانید مشاهده کنید.
اکنون نوبت آن رسیده که این ایمیل را ارسال کنید.
ارسال ایمیل
پس از منوی اصلی بر روی گزینه‌ی Email Campaigns کلیک کرده و از منوی ظاهر شده، گزینه‌ی Send an Email Campaign را انتخاب کنید.
ارسال ایمیل
در صفحه‌ی ظاهر شده (تصویر فوق)، تنها کافیست لیست کسانی را که می‌خواهید ایمیل را به آن‌ها ارسال کنید، انتخاب کنید. پس از انتخاب لیست دلخواه، بر روی گزینه‌ی Next کلیک کنید. تا به صفحه‌ی زیر وارد شوید.
ارسال ایمیل
در این صفحه می‌بایست اطلاعات ایمیل ارسالی خود را وارد کنید.
در اولین گام می‌بایست قالب ایمیلی که در مرحله‌ی گذشته ساختید را از قسمت Send This Email Campign انتخاب کنید. سپس مشخص کنید که می‌خواهید این ایمیل از طرف چه کسی (Name) ارسال شود. بعد از آن آدرس ایمیل فرستنده را مشخص کنید. توصیه‌ی اکید ما این است که در اینجا ایمیلی را وارد کنید که با دامنه‌ای که اسکریپت بر روی آن نصب شده هم‌خوانی داشته باشد؛ اگر چی می‌توانید هر نامی را انتخاب کنید اما این کار باعث می‌شود احتمال اسپم شدن ایمیلتان کم بشود.
در نهایت ایمیل خود را برای دو بخش reply (پاسخ‌های کاربرانتان به این آدرس می‌رسند.) و bounce (این بخش مربوط به ایمیل‌های نرسیده است.) نیز وارد کنید.
در مرحله‌ی بعد در صورتی که علاقه‌مند باشید، می‌توانید اطلاعات بیشتری را برای کمپین خود تنظیم کنید. در صورتی که لیست ایمیل شما حاوی نام و نام خانوادگی کاربرانتان هست، از دو بخش اول، انتخاب مناسب را انجام دهید. در بخش بعدی انتخاب می‌کنید که ایمیل شما به صورت Multipart ارسال شود یا خیر. این گزینه مخصوص نوع نمایش ایمیل (html یا text) در سرویس گیرنده‌ی ایمیل است که با انتخاب این گزینه، سرویس دریافت کننده‌ی ایمیل مخاطبتان، به صورت خودکار بهترین حالت را انتخاب می‌کند. دو بخش بعدی در مورد سنجش باز شدن و کلیک کردن بر روی ایمیل شماست؛ حتماً و بدون استثنا می‌بایست این دو گزینه را تیک بزنید. همچنین گزینه‌ی Yes, track my campaign using Google Analytic را هم انتخاب کنید و دو نام دلخواه برای آن انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، سرویس Google Analytic ایمیل ارسالی شما را در بخش کمپین‌های خود نشان داده و اطلاعات آن را نیز بررسی می‌کند. در نهایت در صورتی که تصویری در ایمیل خود به کار برده‌اید گزینه‌ی Yes, embed images in the content را نیز انتخاب کنید.
برای رفتن به آخرین مرحله، بر روی Next کلیک کنید.
ارسال ایمیل

اینجا آخرین مرحله است؛
در صورتی که اطلاعات نوشته شده صحیح می‌باشد، بر روی دکمه‌ی Send My Email Campain Now کلیک کنید تا کمپین شما ارسال شود.
نکته1: متأسفانه در این روش، می‌بایست تا زمان اتمام ارسال ایمیل به اینترنت متصل باشید! سرعت ارسال هم کاملاً وابسته به سرعت اینترنت شماست.
البته در صورتی که عملیات ارسال را بر روی یک سرور مجازی (VPS) انجام دهید، دیگر لازم نیست کامپیوتر خود را روشن نگاه دارید. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که از یک سرور مجازی با ویندوز 2003 استفاده کنید تا علاوه بر اینکه نیازی به روشن کردن کامپیوتر نداشته باشید، از اینترنت پر سرعت نیز بهره ببرید.
نکته2: در صورتی که سایت شما بر روی هاست‌های اشتراکی قرار دارد، به هیچ عنوان نمی‌توانید از این روش استفاده کنید؛ زیرا این هاست‌ها دارای محدودیت ارسال ایمیل بوده و با ارسال بیش از حد، سایت شما از دسترس خارج می‌شود.
نکته3: از آنجا که شما برای ارسال از هاست خودتان استفاده می‌کنید (VPS شخصی)، سعی کنید تعداد ارسال‌هایتان را محدود کنید. زیرا سرویس‌های گوگل و یاهو به احتمال زیاد شما را اسپمر شناخته و اجازه نمی‌دهند ایمیلی از جانب شما به آن‌ها ارسال شد. کاملاً مشخص نیست که پس از چه تعداد ارسال ایمیل، دیگر ایمیل‌‌های ارسالی شما از طرف گوگل و یاهو مسدود می‌شود، اما این عدد چندان بالا نیست. اما اگر فقط برای اعضای خودتان به ارسال ایمیل اقدام می‌کنید لازم نیست خیلی نگران باشید زیرا به احتمال بیش از 90% این روش مناسب برای شماست. این مسئله در صورتی مشکل‌زاست که بخواهید یک دعوت‌نامه به لیستی ناشناس ارسال کنید. در این صورت بدون تردید با محدودیت مواجه می‌شوید. برای این کار می‌بایست یک سرور Smtp (مخصوص ارسال ایمیل) معتبر اجاره کنید. می‌توانید از سایت Smtp.com استفاده کنید. پس از خرید یک اکانت از این سایت (یا سایت‌های مشابه)، اطلاعات مربوط به اکانت خود را در بخش Settings >> Email Settings >> Mail Server Details وارد کنید.
برای دسترسی به این بخش می‌بایست ار بالاترین منوی نرم افزار Interspire Email Marketing، گزینه‌ی Settings را انتخاب کرده و مراحل را پیش بروید.
در اینجا آموزش ارسال ایمیل به پایان رسید. در ادامه قصد داریم به معرفی دو بخش دیگر از این نرم افزار بپردازیم.
گاهی شما دوست دارید اطلاعات کاربران خود را از داخل نرم افزار خارج کنید. برای این کار از منوی اصلی بالای صفحه، بر روی گزینه‌ی Contacts کلیک کرده و از منوی ظاهر شده، گزینه‌ی Export Contacts to a File را انتخاب کنید:
ارسال ایمیل
از اینجا به بعد را خودتان ادامه دهید! نترسید کار سختی نیست، به راحتی با کمی وقت‌گذاری می‌توانید بر این بخش مسلط شوید. ویژگی مهم این بخش این است که می‌توانید بخش خاصی از کاربران را انتخاب کنید. حتی می‌توانید دسته‌ی از کاربران را اتخاب کنید که ایمیل‌های شما را باز کرده‌اند یا بر روی ایمیل‌های شما کلیک کرده‌اند. این ویژگی فوق‌العاده است!
بخش دیگری که اکنون به معرفی آن می‌پردازیم، مربوط به اطلاعات به دست آمده از ایمیل‌‌های ارسالی شماست. برای اینکه متوجه شوید کدام یک از مخاطبانتان، ایمیل شما را باز کرده‌اند یا بر روی لینک آن کلیک کرده‌اند می‌توانید از منوی اصلی نرم افزار در بخش Statistics، گزینه‌ی Email Campaign Statistics را انتخاب کنید.
ارسال ایمیل
رفتن به این بخش را هم بر عهده‌ی خودتان قرار می‌دهیم. وارد آن شوید و نتایج ایمیل‌های ارسالی خود را مشاهده کنید.
به مرور زمان و با کار کردن با این نرم‌افزار و البته کمی کنجکاوی، بر بخش‌های دیگر آن به راحتی مسلط می‌شوید.

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 23 October 2017 دیدگاه 4

دیدگاه خود را بنویسید