021-91300510

تماس رایگان

کنترل پنل هاست لینوکس

کنترل پنل هاست لینوکس

کنترل پنل هاست لینوکس

نگاهی مختصر به کنترل پنل های لینوکسی

کنترل پنل های هاست ویندوز

کنترل پنل لینوکسی

پنل های میزبانی لینوکس فضایی است روی سرور هایی که سیستم عامل آنها مبتنی بر لینوکس است. این سرویس برای راه اندازی سایت می باشد. فایل ها و اطلاعات سایت در این سرویس قرار می گیرد و با اتصال یک دامنه به هاست می توان به اطلاعات داخل هاست دسترسی پیدا کرد.
برای استفاده از هاست لینوکس، نوع سیستم عامل سیستم شما مهم نیست چون معمولا کاربران این مورد را اشتباه می کنند که چون لینوکس است باید حتما روی سیستم خود لینوکس داشته باشند. میزبانی لینوکس کاربرد خیلی بیشتری دارد تا هاست ویندوز و معمولا اسکریپت هایی که در اینترنت وجود دارند با هاستینگ لینوکس بهتر قابل استفاده هستند.

نمونه هایی از کنترل پنل های لینوکسی

Cpanel
سی پنل کنترلی پنلی بر مبنای unix است که یک رابط گرافیکی به همراه ابزار اتوماسیون در آن ارائه می شود تا فرآیند میزبانی یک سایت توسط آن تسهیل گردد. میلیون ها وب سایت در سراسر جهان سی پنل استفاده می کنند. Cpanel کنترل کاملی را به شما در مورد عملیاتی مانند ایجاد دیتابیس، مدیریت فایل های سایت، ایجاد اکانت ایمیل و پاسخگوی خودکار ارائه می دهد. Cpanel سه سطح ساختاری را ارائه می دهد. امکانات آن در سطوح نمایندگان، مدیران و کاربر نهایی وجود دارد تا بتوانند سایت را از جهت های مختلف و از طریق مرورگرهای استاندارد کنترل کنند. علاوه بر رابط گرافیکی، سی پنل دارای خط فرمان نیز می باشد که به فروشندگان نرم افزار، سازمان های وب هاستینگ و توسعه دهندگان اجازه می دهد تا فرآیندهای مدیریتی را به شکل اتوماتیک انجام دهند.

کنترل پنل های هاست ویندوز

دایرکت ادمین

DirectAdmin یکی از قوی ترین و بهترین کنترل پنل های موجود برای سرورهای لینوکس می باشد. کاربران با استفاده از این نرم افزار می توانند تمام امکانات سایت خود را از جمله ایمیل ها، بانک های اطلاعاتی، FTP، آمار و … مدیریت نمایند. از آنجایی که این نرم افزار کانادایی است، همانند کنترل پنل های آمریکایی مانند cPanel و … از ریسک پایین تری نسبت به تحریم و قطع شدن لایسنس برخوردار است. بسیاری از مدیران سرور ها بعد از تحریم های اعمال شده روی cPanel به DirectAdmin مهاجرت کردند. در کل دایرکت ادمین به دلیل راحتی در استفاده ، سرعت بالا ، پایداری و عدم تحریم از جمله پنل های میزبانی معروف در بین کاربران می باشد.

کنترل پنل های هاست ویندوز

Lx Admin
از جمله ی ناشناخته ترین کنترل پنل هایی که می توان به آنها اشاره نمود Lx Admin می باشد که دربازار هاست ایران مورد استفاده قرار می گیرد اما لازم است بدانید به دلیل این که هزینه ی استفاده آن ناچیز است. در آینده شاید به عنوان بزرگ ترین رقیب Cpanel و plesk به شمار آید. این کنترل پنل قابل نصب بر روی لینوکس است و از امکانات کاملی برای مدیریت منابع وب سایت برخوردار است.

کنترل پنل های هاست ویندوز

 

پنل های میزبانی لینوکس دیگری که در بین کاربران به ندرت استفاده می شودمی توان به موارد ذیل اشاره نمود:
ISPConfig ، ispCP SysCP، Usermin ، Virtualmin، Cortex ، H-sphere ،InterWorx ،MachPanel Kloxo eXtend، webmin ،DotNetPanel ، ispCP، DTC، Technologie
کنترل پنل های فوق، عموما امکاناتی شبیه پنل های میزبانی توضیح داده شده دارند و ممکن است تنها در ظاهر کنترل پنل و یا سرعت و امکاناتی نظیر اسکریپت های ارائه شده بر روی پنل و . . .  تفاوت داشته باشند.

 

حمید محمدی-جوان سرور

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 21 November 2015 دیدگاه 4 سیستم عامل

دیدگاه خود را بنویسید