021-91300510

تماس رایگان

پهنای باند هاست چیست و نحوه گزارش گیری ترافیک مصرفی

پهنای باند هاست

پهنای باند هاست چیست و نحوه گزارش گیری ترافیک مصرفی

حتما شما نیز در هنگام خرید هاست ، با امکان پهنای باند هاست مواجه شده اید ، در این مقاله قصد داریم در مورد پهنای باند و یا همان ترافیک ماهیانه هاست ، صحبت کنیم ، پهنای باند چیست و چگونه می توانیم از مصرف bandwidth خود گزارش گیری کنیم ، پهنای باند ماهانه چه روزی ریست می شود و چرا آن در ماه میلادی ریست می شود؟ چرا پهنای باند ایران بسیار کمتر از خارج است ؟

بند ویت

منظور از پهنای باند هاست یا ترافیک ماهیانه :

از آنجایی که کاربران تازه وارد این مقاله را مطالعه می کنند سعی کرده ایم بسیار ساده این امکان را توضیح بدهیم ، منظور از پهنای باند هاست ، سرعت اینترنت سرور نمی باشد ، منظور همان مقدار حجم قابل مصرف توسط سایت شما است ، درست مانند حجم اینترنت شما ، سایت شما هم به اینترنت متصل است و هر فردی که سایت شما را باز کند و مطلبی را مطالعه کند یا فایلی را دانلود کند ، از حجم سایت شما یا همان ترافیک ماهیانه شما کسر خواهد شد.

فرض کنید صفحه ای که 5 عکس دارد را در سایت خود آپلود کرده اید ، مجموع حجم این 5 عکس مقدار 5 مگابایت می شود ، حال فرض کنید مطالب و قالب سایت شما نیز 1 مگابایت حجم دارد ، یعنی هر فردی که این صفحه را باز کند ، 6 مگابایت از حجم پهنای باند هاست شما کسر خواهد شد ، بنابراین اگر این صفحه را 50 نفر در روز مشاهده نمایند مقدار 300 مگابایت از حجم پهنای باند شما کسر خواهد شد.

ترافیک هاست چه زمانی ریست می شود ؟

ترافیک سایت شما ماهانه ریست می شود ، یعنی اول هر ماه میلادی مقدار مصرف شما 0 می شود ، علت اینکه ترافیک در ماه میلادی 0 می شود ، این است که نرم افزار های سی پنل و دایرکت ادمین تاریخ شمسی را پشتیبانی نمی کنند و برای راحتی محاسبه حجم تمام کاربران ، تمام آنها را در اول ماه میلادی ریست می کنند ، بنابراین اگر شما در لیست قیمتی مشاهده کردید که پهنای باند ماهیانه شما 100 گیگابایت است ، و سرویس سالیانه خریداری می کنید ، شما 100*12 گیگابایت پهنای باند دارید. ( 1200 گیگا بایت)

چرا پهنای باند هاست ایران بسیار کمتر از هاست خارج است ؟

از آنجایی که هزینه اینترنت در ایران بسیار گران تر از خارج از کشور می باشد و مدیران شرکت های هاستینگ بابت تامین ترافیک اینترنت خود هزینه های سنگینی پرداخت می کنند ، ترافیک کاربران در هاست ایران مخصوصا در دیتاسنتر های محبوبی مانند پارس آنلاین و افرانت بسیار کمتر است ، البته بسته به سیاست فروشندگان این سرویس کاربران می توانند پهنای باند هاست خود را ارتقا بدهند ، البته باید توجه کرد که سرعت سرویس های ایرانی برای کاربران ایران بسیار بیشتر است.

چگونه از مصرف ترافیک ماهیانه هاست خود گزارش گیری نماییم ؟

با مراجعه به پنل مدیریت هاست خود می توانید این کار را انجام دهید ، در ادامه ما در پنل های سی پنل و دایرکت ادمین توضیح خواهیم داد :

گزارش گیری از مصرف پهنای باند در سی پنل :

پس از ورود به سی پنل مانند تصویر زیر روی آیکن کلیک کنید ، سپس در قسمت bandwidh مصرف این ماه شما نمایش داده می شود :

ترافیک هاست

گزارش گیری از مصرف پهنای باند در دایرکت ادمین :

پس از ورود به دایرکت ادمین از سمت راست ، ترافیک مصرفی این ماه خود را مشاهده نمایید :

دایرکت ادمنی ترافیک

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 22 August 2016 دیدگاه 4 وب سرور

دیدگاه خود را بنویسید