021-91300510

تماس رایگان

معرفی کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX

معرفی کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX

کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX

وب سرور NGINX در حال حاضر سریع ترین و پایدار ترین وب سرور متن باز جهان است . استفاده از این وب سرور در میان بزرگان دنیای وب روز به روز در حال گسترش است و بیش از ۳۵ درصد از بزرگ ترین وب سایت های جهان از وب سرور NGINX استفاده میکنند . در مباحث گذشته بار ها و بار ها به آموزش های مربوط به نصب و کانفیگ NGINX پرداخته شده است .

معرفی کنترل پنل های وب هاستینگ سازگار با وب سرور NGINX

کنترل پنل وب هاستینگ Parallel Plesk

یکی از قدیمی ترین کنترل پنل های وب هاستینگ دنیا  ، کنترل پنل پلسک است . پلسک گران ترین لایسنس را در میان تمام کنترل پنل های وب هاستینگ به خود اختصاص داده است . کنترل پنل پلسک سازگار ترین کنترل پنل حال حاضر دنیای  هاستینگ با وب سرور NGINX است . در صورتی که قصد راه اندازی یک سرور اشتراکی با وب سرور NGINX را دارید ، کنترل پنل وب هاستینگPlesk بهترین انتخاب ممکن برای شماست . پلسک روی کلیه توزیع های Ubuntu ، Debian ، CentOS ، Red Hat Enterprise ، Cloudlinux و همچنین SuSE نصب میگردد .

کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX

کنترل پنل وب هاستینگ ISPConfig 3

کنترل پنل هاستینگ ISPConfig یکی از نخستین پنل هایی است که امکان استفاده از وب سرور Nginx را به کاربران خود هدیه کرد . کنترل پنل وب هاستینگ ISPConfig 3 در هندلر php-fpm برای اجرای php و مدیریت پراسس های fastcgi استفاده میکند و درنتیجه سریع ترین بازدهی ممکن را زیر ترافیک و بازدید سنگین به نمایش میگذارد . بزرگ ترین ایراد این کنترل پنل کانفیگ سخت و همچنین طراحی پنل بر اساس زبان تحت وب php است . بهترین بازدهی پنل ispconfig 3 روی توزیع های Ubuntu و Debian  لینوکس است . امکان ارائه سرویس های هاست اشتراکی NGINX توسط این پنل وجود دارد و خود وب سایت رسمی NGINX نیز از این کنترل پنل به عنوان یکی از پنل های سازگار با انجین اکس نامبرده است .

کنترل پنل وب هاستینگ ISPConfig 3

کنترل پنل وب هاستینگ DirectAdmin

کنترل پنل وب هاستینگ دایرکت ادمین ، سریع ترین و کم مصرف ترین وب کنترل پنل هاستینگ است و یکی از ۳ کنترل پنل هاستینگ برتر دنیاست . مدت هاست که directadmin به کمک ابزار custombuild نسخه ۲ امکان نصب و استفاده از وب سرور nginx را داراست ولی متاسفانه تا این لحظه همچنان ایرادات زیادی در نحوه کار وب سرور nginx در سرور های مبتنی بر دایرکت ادمین وجود دارد . ایراداتی مانند از کار افتادن وب سرور بعد از ریست کردن nginx و همچنین ریست شدن فایل های vhost مربوط به یوزر ها بعد از اضافه کردن دامین جدید و … تنها برخی از این ایرادات هستند . اگر حرفه ای نیستید ، فعلا از استفاده همزمان وب سرور NGINX با کنترل پنل دایرکت ادمین خود داری کنید . کنترل پنل دایرکت ادمین علاوه بر CentOS روی Debian و FreeBSD نیز قابل نصب است .

کنترل پنل وب هاستینگ DirectAdmin

 

کنترل پنل وب هاستینگ Virtualmin

کنترل پنل Virtualmin در واقع یک ماژول هاستنیگ حرفه ای است که روی لینوکس منیجر وب بیس Webmin نصب میگردد و آن را تبدیل به یک کنترل پنل وب هاستینگ قدرتمند میسازد . با کمک ماژول Webmin Nginx این کنترل پنل قادر به استفاده از وب سرور NGINX به جای آپاچی است . هر چند کار با این کنترل پنل به خصوص برای تازه کاران بسیار سخت است ، ولی امکانات بسیار زیادی دارد و شاید بتوان آن را بعد از پلسک و ispconfig سومین کنترل پنل سازگار با وب سرور NGINX نامید .ویرتوال مین از PHP-FPM  پشتیبانی نمیکند و این تنها ایراد این پنل در زمینه کار با انجین اکس است . امکان نصب Virtualmin روی توزیع های Ubuntu ، Debian ، CentOS از لینوکس و همچنین FreeBSD موجود است .

کنترل پنل وب هاستینگ Virtualmin

 

 

کنترل پنل وب هاستینگ EHCP

یک پنل ساده و نسبتا ضعیف است که بر پایه زبان تحت وب PHP طراحی شده است . کنترل پنل EHCP از وب سرور NGINX در کنار PHP-FPM پشتیبانی میکند و مناسب نصب روی سرور های شخصی و همچنین VPS های با منابع کم است . استفاده از این کنترل پنل برای مقاصد تجاری به هیچ عنوان توصیه نمیشود . این کنترل پنل روی توزیه های dbian و ubuntu قابل نصب و کانفیگ است .

کنترل پنل وب هاستینگ EHCP

 

کنترل پنل های وب هاستینگ متفرقه ای نیز وجود دارند که اسما از وب سرور انجین اکس پشتیبانی میکنند ولی به دلیل پشتیبانی ضعیف و عدم وجود documentation و منابع آموزشی کافی استفاده از آن ها را به شما توصیه نمیکنیم .

 

حمید محمدی – جوان سرور

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 4 December 2015 دیدگاه 4 انجین اکس

دیدگاه خود را بنویسید