معرفی کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX

021-95119945

تماس رایگان

معرفی کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX

کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX

وب سرور NGINX در حال حاضر سریع ترین و پایدار ترین وب سرور متن باز جهان است . استفاده از این وب سرور در میان بزرگان دنیای وب روز به روز در حال گسترش است و بیش از ۳۵ درصد از بزرگ ترین وب سایت های جهان از وب سرور NGINX استفاده میکنند . در مباحث گذشته بار ها و بار ها به آموزش های مربوط به نصب و کانفیگ NGINX پرداخته شده است .

معرفی کنترل پنل های وب هاستینگ سازگار با وب سرور NGINX

کنترل پنل وب هاستینگ Parallel Plesk

یکی از قدیمی ترین کنترل پنل های وب هاستینگ دنیا  ، کنترل پنل پلسک است . پلسک گران ترین لایسنس را در میان تمام کنترل پنل های وب هاستینگ به خود اختصاص داده است . کنترل پنل پلسک سازگار ترین کنترل پنل حال حاضر دنیای  هاستینگ با وب سرور NGINX است . در صورتی که قصد راه اندازی یک سرور اشتراکی با وب سرور NGINX را دارید ، کنترل پنل وب هاستینگPlesk بهترین انتخاب ممکن برای شماست . پلسک روی کلیه توزیع های Ubuntu ، Debian ، CentOS ، Red Hat Enterprise ، Cloudlinux و همچنین SuSE نصب میگردد .

کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX

کنترل پنل وب هاستینگ ISPConfig 3

کنترل پنل هاستینگ ISPConfig یکی از نخستین پنل هایی است که امکان استفاده از وب سرور Nginx را به کاربران خود هدیه کرد . کنترل پنل وب هاستینگ ISPConfig 3 در هندلر php-fpm برای اجرای php و مدیریت پراسس های fastcgi استفاده میکند و درنتیجه سریع ترین بازدهی ممکن را زیر ترافیک و بازدید سنگین به نمایش میگذارد . بزرگ ترین ایراد این کنترل پنل کانفیگ سخت و همچنین طراحی پنل بر اساس زبان تحت وب php است . بهترین بازدهی پنل ispconfig 3 روی توزیع های Ubuntu و Debian  لینوکس است . امکان ارائه سرویس های هاست اشتراکی NGINX توسط این پنل وجود دارد و خود وب سایت رسمی NGINX نیز از این کنترل پنل به عنوان یکی از پنل های سازگار با انجین اکس نامبرده است .

کنترل پنل وب هاستینگ ISPConfig 3

کنترل پنل وب هاستینگ DirectAdmin

کنترل پنل وب هاستینگ دایرکت ادمین ، سریع ترین و کم مصرف ترین وب کنترل پنل هاستینگ است و یکی از ۳ کنترل پنل هاستینگ برتر دنیاست . مدت هاست که directadmin به کمک ابزار custombuild نسخه ۲ امکان نصب و استفاده از وب سرور nginx را داراست ولی متاسفانه تا این لحظه همچنان ایرادات زیادی در نحوه کار وب سرور nginx در سرور های مبتنی بر دایرکت ادمین وجود دارد . ایراداتی مانند از کار افتادن وب سرور بعد از ریست کردن nginx و همچنین ریست شدن فایل های vhost مربوط به یوزر ها بعد از اضافه کردن دامین جدید و … تنها برخی از این ایرادات هستند . اگر حرفه ای نیستید ، فعلا از استفاده همزمان وب سرور NGINX با کنترل پنل دایرکت ادمین خود داری کنید . کنترل پنل دایرکت ادمین علاوه بر CentOS روی Debian و FreeBSD نیز قابل نصب است .

کنترل پنل وب هاستینگ DirectAdmin

 

کنترل پنل وب هاستینگ Virtualmin

کنترل پنل Virtualmin در واقع یک ماژول هاستنیگ حرفه ای است که روی لینوکس منیجر وب بیس Webmin نصب میگردد و آن را تبدیل به یک کنترل پنل وب هاستینگ قدرتمند میسازد . با کمک ماژول Webmin Nginx این کنترل پنل قادر به استفاده از وب سرور NGINX به جای آپاچی است . هر چند کار با این کنترل پنل به خصوص برای تازه کاران بسیار سخت است ، ولی امکانات بسیار زیادی دارد و شاید بتوان آن را بعد از پلسک و ispconfig سومین کنترل پنل سازگار با وب سرور NGINX نامید .ویرتوال مین از PHP-FPM  پشتیبانی نمیکند و این تنها ایراد این پنل در زمینه کار با انجین اکس است . امکان نصب Virtualmin روی توزیع های Ubuntu ، Debian ، CentOS از لینوکس و همچنین FreeBSD موجود است .

کنترل پنل وب هاستینگ Virtualmin

 

 

کنترل پنل وب هاستینگ EHCP

یک پنل ساده و نسبتا ضعیف است که بر پایه زبان تحت وب PHP طراحی شده است . کنترل پنل EHCP از وب سرور NGINX در کنار PHP-FPM پشتیبانی میکند و مناسب نصب روی سرور های شخصی و همچنین VPS های با منابع کم است . استفاده از این کنترل پنل برای مقاصد تجاری به هیچ عنوان توصیه نمیشود . این کنترل پنل روی توزیه های dbian و ubuntu قابل نصب و کانفیگ است .

کنترل پنل وب هاستینگ EHCP

 

کنترل پنل های وب هاستینگ متفرقه ای نیز وجود دارند که اسما از وب سرور انجین اکس پشتیبانی میکنند ولی به دلیل پشتیبانی ضعیف و عدم وجود documentation و منابع آموزشی کافی استفاده از آن ها را به شما توصیه نمیکنیم .

 

حمید محمدی – جوان سرور

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور ۱۳ آذر ۱۳۹۴ دیدگاه 2 انجین اکس

Comments are closed.