021-91300510

تماس رایگان

روش کانفیگ امنیتی سی پنل ویدیو

روش کانفیگ امنیتی سی پنل ویدیو

افزایش امنیت سرور cpanel کانفیگ امنیتی سی پنل (Security configuration cPanel): امنیت سرور یکی از مهم ترین بخش های راه اندازی سرور های هاستینگ به حساب می آیدو اگر امنیت پایین باشد،بهترین حالت ممکن است برای نفوذ هکرها . cPanel از معروف ترین و محبوب ترین کنترل پنل هاستینگ در جهان شناخته میشود و علاوه بر امکانات بیشماری که در اختیار ادمین سرور قرار میدهد، به یک کانفیگ حرفه ای امنیتی نیز نیاز خواهد داشت.

نمیتوان گفت سی پنل امن نیست یا WHM باگ یا ضعف امنیتی دارد، به این نکته توجه داشته باشید که قبل از هر چیز امنیت نسبی است، دوما سی پنل از یک کانفیگ کلی و استاندارد به نحوی بهره میبرد که ۱۰۰ ها برنامه و اپلیکشنی که به صورت پیشفرض در سرور لینوکس نصب میکند را بدون مشکل مدیریت کند و تقریبا تمام اسکریپت های استاندارد قابلیت اجرا شدن در سرور سی پنل با تنظیمات پیش فرض را دارا باشند، بستن سفت و سخت سرور از نظر امنیتی باعث از کار افتادن بخشی هایی در سرور خواهد بود و از اجرا شدن بعضی از اسکریپت ها و CMS ها در سرور جلوگیری خواهد کرد که مسلما عملی و منطقی نیست. در ضمن امنیت برای هر سروری بر اساس نوع کاربری آن متفاوت است. به همین دلیل cPanel به جای تحمیل امنیت اجباری و به درد سر انداختن مدیران تازه کار سرور، ابزار ها و اپلیکشن هایی ارائه داده است که هر کس بر حسب نیاز و نوع کاربری سرور خو میتواند اقدام به کانفیگ امنیتی مورد نیاز خود نماید. افزایش امنیت سرور cpanel ، کانفیگ امنیتی سی پنل

افزایش امنیت سرور cpanel

اگرچه بعضی از قسمت های این کانفیگ امنیتی cPanel عمومیت دارد و در سایر سرور های RHEL نیز قابل اجراست، قسمت هایی نیز فقط با ابزار های بر پایه وب WHM قابل اجراست و در سرور های دایرکت ادمین و … اندکی متفاوت خواهد بود.

آموزش بالا بردن امنیت سرور cPanel

کلیپ آموزش بالا بردن امنیت سرور های سی پنل cpanel شامل موارد زیر است :

  • نصب و کانفیگ فایروال و تنظیمات پایه از طریق پنل WHM
  • امن سازی SSH و محدود کردن دسترسی root برای افزایش امنیت سرور سی پنل
  • آموزش نصب و پیکرد بندی آنتی ویروس و آنتی شلر Maldet در سی پنل با قابلیت اسکن لحظه ای real time protection

در سیستم عامل لینوکس توزیع centos امکان امن سازی به کمک ابزار های موجود در لینوکس و کنترل پنبل، تا حدودی محدود است و مدیر سرور در بسیاری از موارد باید به دانش تکنیکال خود متکی باشد. با استفاده از ابزار های ارائه شده در cloudlinux قادر خواهید بود تا امنیت سرور سی پنل خود را به شکل قابل توجهی بالا ببرید، ابزار های موجود در cloudlinux با هدف امن کردن سرور بر پایه سی پنل طراحی شده است و امنیت هاست های اشتراکی ارائه شدن در سرور را به شکل قابل توجهی افزایش خواهد داد . این موضوع به خصوص در سخت کردن یا جلوگیری از symlink که یکی از شایع ترین مشکلات امنیتی سرور های هاستینگ محسوب میشود امکان دور زدن هکر و گرفتن دسترسی بیشتر پس از هک کردن یک هاست یا سایت خاص را به حد اقل ممکن میرساند. در بخش بعدی به کانفیگ امنیتی cpanel در سرور های مبتنی بر cloudlinux میپردازیم.

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 17 October 2016 دیدگاه 4 سی پنل , کنترل پنل

دیدگاه خود را بنویسید