021-91300510

تماس رایگان

اهمیت متای توضیحات در سئو سایت

اهمیت متای توضیحات در سئو سایت

اهمیت متای توضیحات Meta Description در سئو

متا تگ توضیحات (Meta Description) برای فهم  بهتر موتورهای جستجو استفاده می‌شود. در واقع خلاصه ‌ای از محتویات سایت که از چشم بازدیدکنندگان پنهان است را بیان می‌کند. متا توضیحات در گذشته نقش مهمی در رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو داشتند ولی گوگل سال۲۰۰۹ اعلام کرده بود که تگ متا توضیحات تأثیر مستقیمی بر رتبه بندی سایت‌ها ندارد، ولی بطور غیرمستقیم بر رتبه سایت در گوگل تاثیرگذار هستند.

متا توضیحات، آن متنی است که در لیست نتایج جستجو، زیر لینک سایت نوشته شده است. این توضیحات در انتخاب بهترین نتیجه به کاربران کمک می‌کند.

اهمیت متای توضیحات Meta Description در سئو

تعداد کلیک به نسبت نمایش سایت شما (Click-Through Rate: CTR) در رتبه بندی شما از نظر گوگل مؤثر است، هرچه CTR شما بالاتر باشد در رتبه بندی گوگل جایگاه بهتری خواهید داشت که نشان دهنده اهمیت متا تگ توضیحات است.یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در رتبه شما ضریب بازگشت (Bounce Rate) است، ضریب بازگشت در واقع درصد افرادی است که بلافاصله پس از ورود به سایت شما از آن خارج می‌شوند، این امر به گوگل نشان می‌دهد که متای توضیحات شما با آنچه در سایت دارید تفاوت دارد و در رتبه شما تأثیر منفی خواهد داشت. بنابر این هرچقدر ضریب بازگشت شما کمتر باشد شانس بودن در رتبه‌های بالای لیست نتایج جستجو بیشتر است.

نکاتی برای بهینه سازی متا تگ توضیحات

متای توضیحات جداگانه برای هر صفحه

برای صفحه اصلی و صفحات داخلی بصورت جداگانه توضیحات متا بنویسید. شما می‌توانید اطلاعات متای توضیحات را در گوگل وب مستر تولز مشاهده نمایید.
با توجه به اینکه هر صفحه محتویات خاص خود را دارد ضروری است که متای توضیحات هر صفحه به صورت جداگانه نوشته شود. داشتن متای توضیحات جداگانه برای هر صفحه تجربه کاربری سایت شما را بهبود خواهد داد. اما در برخی از سایت‌ها به دلیل زیاد بودن صفحات نوشتن متا توضیحات برای هرصفحه بصورت جداگانه ممکن نیست، در این موارد توصیه می‌شود که متای توضیحات را برای صفحه اول و صفحات اصلی سایت خود بنویسید و برای سایر صفحات از ابزار ساخت متاتگ توضیحات استفاده نمایید.

 

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 30 October 2016 دیدگاه 4 آموزش سئو

دیدگاه خود را بنویسید