021-91300510

تماس رایگان

کار موتور های جستجو چیست ؟

کار موتور های جستجو چیست ؟

کار موتور های جستجو چیست ؟

دنیای وب منبع عظیمی از اطلاعات است که روزبه‌روز برحجم آن افزوده می‌شود. در حال حاضر میلیاردها صفحه که اطلاعات فراوانی از موضوعات مختلف را در بر دارند، بر روی سرورهای مختلف جا خوش کرده اند. این در حالیست که تولد سایتهای جدید و گسترش سایتهای موجود نیز به طور فزاینده ای به این حجم اطلاعات می افزاید. نرخ رشد اطلاعات تا بدانجاست که امروزه مشکل دسترسی به اطلاعات جدی تر از نبود اطلاعات است. امروزه چالش عمده اکثر کاربران دستیابی به اطلاعات است. به عبارت دیگر اگر کاربری دنبال موضوعی خاص باشد، کدام صفحه را باید بخواند؟ از میان این تعداد عظیم صفحات موجود، کدام صفحه نیاز او را برآورده می کند؟

موتور جستجوگر سایتی است که برای کمک به کاربران در یافتن اطلاعات موجود در سایتهای دیگر طراحی شده است. موتور جستجوگر سایتی است که با گرفتن عبارتی مختصر، کاربر را با لیستی از سایت ها روبرو می‌کند که به موضوع مورد علاقه او مرتبط می‌باشند.

نه تنها گوگل بلکه تمامی موتور های جستجو به تعداد کاربرا(IP) هایی که وارد سایت شما میشند اهمیت میدن.
راه های زیادی داره برای بالا بردن اهمیت و رتبه سایت تو موتور جستجویی مثل گوگل.
راه هایی مثل پست مطلب که برخی از سایت ها راحت بگیم یرخی مطلب ارسال میکنن.
تبادل لینک که خیلی از سایت ها فکر میکنند افت داره براشون .تبادل لینک خیلی تو موتور جستجو مفید هستش ، چون روبوت های موتورهای جستجو بیشتر تو این سایت و اون سایت که میچرخن به اهمیتی که به سایت شما داده شده توجه میکنند.
کلمات کلیدی مناسب برای کار شماست که اکثر سایت ها وقتی یه سورس از سایتشون میگیری می بینی هیچی کلمه کلیدی ندارند و بعضی هاشون تعداد بالا میزنند.

بهتره به قسمت webmaster خود گوگل مراجعه کنید،کمک بیشتری به شما میشود.
برای اینکه صفحات شما تو گوگل ایندکس شه به بازدید هایی که از اون صفحه هم به انجام میرسه توجه میکنه و اولویت بندی میکنه،بعضی سایت ها که سی ام اس های اونها seo جالبی ندارند ، من حتی دیدم که بعضی از دوستان صفحاتی که میخوان مهم بشه رو جداگونه تو گوگل سابمیت کردن.

خلاصه کلام میتوان گفت که : 

موتور جستجوگر ابزاری است که کاربران اینترنت به کمک آنها سایت ها را می یابند.

نتایج جستجوی تمام موتورهای جستجوگر دقیق نیست.

بسیاری از کاربران دریافته اند که در اغلب موارد ۱۰ رتبه اول نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر می تواند خواسته آنها را برآورده کند.

راههای بسیاری برای دسترسی به سایتها وجود دارد اما موتورهای جستجوگر همواره راهکار اساسی بوده اند.

تجارت الکترونیک به شدت خود را با مسئله رتبه بندی در موتورهای جستجوگر هماهنگ کرده است و همه سایت ها برای کسب رتبه های بالا تلاش می کنند.

اجرای یک برنامه موفق بازاریابی با موتورهای جستجوگر، بدون یک ساختار و زیربنای مستحکم در خود سایت اصولا با شکست همراه می باشد.

(میتوانید در بخش طراحی سایت با ما در ارتباط باشید)

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 1 November 2016 دیدگاه 4 وب سرور

دیدگاه خود را بنویسید