021-91300510

تماس رایگان

آموزش نصب و کانفیگ انجین اکس به عنوان REVERSE PROXY

آموزش نصب و کانفیگ انجین اکس به عنوان REVERSE PROXY

آموزش نصب و کانفیگ nginx به عنوان reverse proxy

Nginx  یک وب سرور ، reverse proxy  و mail proxy قدرتمند، متن باز ، کم حجم و با کارایی بالا برای پروتکل های HTTP ، SMTP ، POP3 و IMAP می باشد که به عنوان جایگزینی برای آپاچی عمل میکند. هم Nginx و هم آپاچیسرورهای قدرتمند و موثری هستند. دلایل محبوبیت هردو سرور روشن است، آپاچی به دلیل قدرت و Nginx به دلیل سرعت آن ، به خوبی شناخته شده هستند. Nginx  در سرویس دهی به فایل های استاتیک سریعتر عمل کرده و حافظه ی بسیار کمتری برای درخواست های همزمان مصرف میکند و به دلیل ساختارش قادر است با منابع کمتر به درخواست های بیشتری در هر ثانیه سرویس دهی کند.

آموزش نصب و کانفیگ nginx به عنوان reverse proxy

Nginx را میتوان در ساده ترین شکل به عنوان یک reverse proxy برای هر سایت استفاده کرد؛ که به منظور امنیت، کش کردن و فشرده سازی به صورت یک لایه واسط عمل می کند. یعنی به طور بالقوه کیفیت کلی سایت را بدون هیچ گونه تغییری در کد منبع برنامه، بالا می برد. reverse proxy یک نوع از پروکسی سرور است که منابع را برای یک کلاینت از یک یا چند سرور بازیابی میکند.

کانفیگ انجین ایکس

Nginx به عنوان ریورس پراکسی برای نصب، به CustomBuild 2.0 و php mode نیاز دارد. Custombuild  اجازه می دهد که بدون نیاز به هیچ گونه اسکریپت یا پلاگینی یک reverse  پراکسی Nginx سر راه آپاچی در دایرکت ادمین داشته باشیم. دایرکت ادمین یکی از ساده ترین کنترل پنل های موجود است که دسترسی آسان به ایمیل، گزینه های مدیریتی، فایل منیجر و … را فراهم می کند و با سرور لینوکس RedHat  ،  CentOS ، FreeBSD و Debian سازگاری کامل دارد .

آموزش نصب و کانفیگ nginx به عنوان reverse proxy

نصب Nginx  :

برای نصب Nginx به CustomBuild 2.0 نیاز خواهید داشت . درصورتی که در سیستم شما نصب نباشد، از راهنمای زیر برای ارتقاء به CustomBuild 2.0 استفاده کنید :

ارتقاء CustomBuild :

اگر از CustomBuild 1.1 یا ۱٫۲ استفاده میکنید و میخواهید آن را به نسخه ی ۲٫۰ ارتقا دهید ،باید در نظر داشته باشید که فرآیند ارتقا، فقط تغییر تنظیمات options.conf نیست، چون مقادیر option.conf در نسخه ۲٫۰ متفاوت است.

  1. برای ارتقا به نسخه ۲٫۰ به همراه تمام گزینه های پیشفرض دستورات زیر را اجرا کنید :

 

  1. در این مرحله، conf به طور پیش فرض ایجاد شد. اگر می خواهید از تمام گزینه های پیش فرض استفاده کنید ، از مرحله ۳ چشم پوشی کنید .
  2. دستورات زیر را اجرا کنید:

عملکرد بین نسخه های مختلف CustomBuild متفاوت است، بنابراین برای اینکه بدانید از کدام نسخه CustomBuild استفاده میکنید (۱٫۱، ۱٫۲ و یا ۲٫۰) دستور زیر را اجرا کنید:

برای مثال :

برای اسکریپت های قدیمی تر بجای دستور فوق ، دستور زیر را اجرا کنید :

شما می توانید مرحله دوم نصب CB2 را هم اکنون یا در زمان دیگری اجرا کنید . دستورات زیر را به منظور استفاده از Nginx و php-fpm برای تنظیم conf اجرا کنید :

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 3 July 2015 دیدگاه 4 سنتوس , سیستم عامل , وب سرور

دیدگاه خود را بنویسید