021-91300510

تماس رایگان

آموزش مشکل صفحه سفید وردپرس و رفع آن

آموزش مشکل صفحه سفید وردپرس و رفع آن

خطای رایج صفحه سفید در وردپرس و روش حل آن !

اگر که با وردپرس کار کرده باشید، می‌دانید، بدون شک خطای صفحه سفید یکی از آزاردهنده‌ترین خطاهای وردپرس است ! خطای صفحه سفید وردپس هیچ‌گونه خروجی ندارد و هیچ پیامی را منتشر نمی‌کند ! به ‌این صورت که آدرس سایت‌تان را وارد می‌کنید و می‌بینید که سایت‌تان سفید شده ! و هیچی نمایش داده نمی شود !

قسمت ترسناک بعدی این خطای بی‌شاخ و دم این است که فقط قسمت‌های خاصی را مورد هجوم قرار می‌دهد یعنی ممکن فقط پیش‌خوان وردپرس کفن سفید بر تن کند یا فقط یکی از نوشته‌های سایتتان همانند گچ سفید شود ٬ اما قسمت‌های دیگر سایت به خوبی کار کنند !

بریم به سراغ راه حل این مشکل

مشکل از کجاست و چرا باید این اتفاق بیفتد ؟؟!

علت اصلی خطای صفحه سفید ممکن است استفاده بیش‌از حد از حافظه ٬ افزونه‌ای دارای توابع خراب و یا حتی به دلیل نصب پوسته‌ای باشد که مشکل دارد و یا حتی ممکن است مشکل از سرور میزبان سایت‌تان باشد ! هر یک از این عوامل می‌تواند دلیل مرگ سایت‌تان باشد !

افزایش میزان محدودیت حافظه !

معمولا این خطا به دلیل استفاده بیش از حد از حافظه و کمبود حافظه کافی برای عملیات‌ هاست است.

همه‌ی افزونه‌ها را غیرفعال کنید !

اگر افزایش میزان حافظه‌ی وردپرس مشکل شما را برطرف نکرد و حتی اگر میزان حافظه را به ۲۵۶M یا ۵۱۲M افزایش دادید و بازهم سایت‌تان نفس نمی‌کشید ! باید عیب‌زدایی را آغاز کنید ! برای عیب‌زدایی در این مورد ٬ بیشتر باید در پوسته‌ها و افزونه‌ها برای یافتن مشکل ٬ کاوش کنید!

برای غیرفعال‌سازی دسته‌جمعی افزونه‌ها می‌توانید به برگه افزونه‌ها در مدیریت رفته و همه‌ی افزونه‌های را گزینش کرده و غیرفعال کنید !

اما اگر به مدیریت وردپرس دسترسی نداشتید ! باید از طریق FTP این‌کار را انجام دهید ! چگونه ؟

نخست به پوشه وردپرس/سایت‌تان و بعد به پوشه wp-content بروید، پوشه‌ای با نام Plugins مشاهده می‌کنید حال نام این پوشه را به Plugins-deact تغییر دهید ! ( البته هرنامی می‌توانید برای پوشه قرار دهید ) با تغییر نام این پوشه ، تمام افزونه‌های سایت‌تان غیر فعال می‌شوند ! اگر مشکل حل شد پس حتما یکی از افزونه‌هایتان مشکل‌ساز شده ! به پیش‌خوان مدیریت وردپرس بروید و بعد نام پوشه را دوباره به plugins بازگردانید و یکی یکی  افزونه‌ها را فعال کنید ! تا افزونه خراب‌کار را پیدا کنید !

هم‌چنین شما می‌توانید از طریق phpmyadmin نیز افزونه را غیرفعال کنید ! ( البته پیشنهاد نمی‌شود – که خدایی ناکرده یک وقت برای درست کردن ابرو چشم وردپرس را کور نکنید !! – ولی خب مجبوریم که بگیم ! )  :

نخست به دیتابیس وردپرس و بعد به جدول wp_options بروید. به دنبال “active_plugins” بگردید و مقدار – value – آن را به a:0:{} تغییر دهید !

و این‌گونه افزونه‌هایتان را خاموش کنید !

پوسته‌ی پیش‌فرض وردپرس را به عنوان پوسته سایت‌تان قرار دهید !

اگر غیرفعال‌سازی افزونه مشکلتان را برطرف نکرد ٬ باید پوسته‌ی پیش‌فرض وردپرس را ( مثلا ۲۰۱۱ ) جایگزین پوسته‌ی سایت‌تان کنید ! ( در اینجاست که پوسته های پیش فرض به کارمی آید!!)

بهترین کار برای جایگزین کردن پوسته این است که نخست از پوشه‌ی پوسته‌های وردپرس خود پیشتیبان تهیه کرده و بعد پوسته‌ی خود را حذف کنید ، در این موقع وردپرس به صورت خودکار پوسته‌ی پیش‌فرض را جایگزین پوسته‌ی خراب شما می‌کند !روش دیگر هم این است که نخست به phpmyadmin و سپس دیتابیس وردپرس رفته و بعد wp_options را باز کنید و مقادیر- values –  جداول template, stylesheet, and current_theme را (به‌عنوان مثال) به twentyeleven ( نام پوسته ) تغییر دهید !

اگر این روش مشکل شما را برطرف کرد، باید نگاهی به functions.php پوسته‌ی خود بیندازید و فضاهای خالی پایین را پاک کنید و یا اگر به تازگی کدی را اضافه کردید٬ آن را ویرایش و تصحیح کنید !

روش‌های دیگر برای رفع این مشکل

اگر هیچ‌یک از روش‌های گفته شده جواب نداد بهتر است وردپرس را دوباره نصب و راه‌اندازی کنید و یا پرونده‌ها و پوشه‌های آن را بازنویسی و جایگزین پرونده‌های وردپرس‌تان کنید٬ می‌دانم این حرکت دوست‌داشتنی نیست اما ممکن است ٬ یکی از پرونده‌های وردپرس دچار مشکل شده باشد و این کار باعث رفع مشکل شما شود ! ( البته قبل از این عمل از پوسته و افزونه‌هایتان پشتیبان تهیه کنید ! )

همچنین می‌توانید حالت اشکال‌زدایی – debug – را با افزودن کد زیر به wp-config.php ٬ فعال کنید  :

error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);

define( 'WP_DEBUG', true);

با افزودن این قطعه کد خطاها، هشدار‌ها و پیام‌هایی بر صفحه‌ی سفید سایت‌تان نمایان خواهد شد که ممکن است به شما در رفع خطا کمک کند !

اگر صفحه‌ی نخست سایت شما ٬ کفن سفید مرگ را پوشید و پس‌زمینه و مدیریت وردپرس به خوبی کار می‌کرد آن‌گاه مشکل از افزونه cache سایت‌تان است ! کش سایت را خالی کنید !

اگر یکی از نوشته‌های قدیمی‌تان مرد ! نترسید با یک تاکتیک ساده٬ دوباره زنده خواهد شد ! فقط کافی‌ست قطعه کد زیر را به wp-config.php خود اضافه کنید :

/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

این کد‌ها محدودیت بازخورد و بک‌ترک‌ها را افزایش می‌دهند !

حمید محمدی – جوان سرور

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 28 June 2016 دیدگاه 4 وب سرور

دیدگاه خود را بنویسید