021-91300510

تماس رایگان

آموزش فیلتر کردن سایت در کروم و فایرفاکس

فیلتر کردن سایت در کروم و فایرفاکس

آموزش فیلتر کردن سایت در کروم و فایرفاکس

در این مقاله قصد داریم تا نحوه فیلتر کردن سایت در فایرفاکس و کروم را به شما آموزش بدهیم ، شما به راحتی می توانید سایت های که تمایلی ندارید خانواده شما به آن مراجعه کنند را در مرورگر خود مسدود نمایید ، همچنین برای این آموزش برای افرادی که اعتیاد به سایتی خاص را دارند می تواند کاربردی باشد ، در واقع پس از اضافه کردن هر سایت به تنظیمات این افزونه ، آن سایت دیگر برای شما باز نخواهد شد و باعث صرفه جویی در پهنای باند و وقت طلایی شما خواهد شد ، در ادامه با ما باشید تا نحوه انجام این کار را به شما آموزش بدهیم.

بستن سایت

چگونگی مسدود کردن سایت در فایرفاکس ( موزیلا ) و کروم :

در حالت کلی ، امکان فیلترینگ در مرورگر وجود ندارد ، اما مرورگر های محبوبی مانند کروم و فایرفاکس از plugin ، extension و یا addon استفاده می کنند ، شما به راحتی می توانید افزونه مسدود کردن سایت را در مرورگر خود نصب نمایید ، و سپس اقدام به اضافه کردن سایت به لیست سیاه مرورگر نمایید.

چگونگی فیلتر کردن سایت در کروم :

بهترین extension برای فیلتر کردن سایت در کروم Block Site Plus می باشد ، شما می توانید به این لینک مراجعه کنید و مانند تصویر زیر آن را به chrome خود اضافه نمایید ، برای اضافه کردن روی دکمه ADD TO CHROME کلیک کنید.

مسدود کردن سایت در کروم

سپس مانند تصویر زیر روی گزینه add extension کلیک نمایید ، افزونه خودکار نصب خواهد شد و کادر آبی به سبز رنگ تغییر خواهد کرد.

روش اول مسدود کردن سایت در کروم :

وارد سایت مورد نظر شوید و سپس در صفحه کلیک راست نمایید و روی گزینه block site و سپس Add current site to blacklist کلیک نمایید.

بستن سایت

وب سایت مورد نظر به لیست سیاه اضافه شد.

روش دوم مسدود سازی سایت در کروم :

روی آیکن آیکن block site در سمت راست بالا مرورگر کلیک نمایید ، سپس روی گزینه options کلیک کنید ، روی گزینه Blocked Sites کلیک کنید و سپس سایت مورد نظر را وارد کرده روی دکمه Add page کلیک نمایید.

نحوه مسدود کردن کلمات در مرورگر کروم :

اگر شما تمایل دارید کلمات خاص مانند کلمات غیر مجاز را برای خود یا اعضای خانواده خود مسدود کنید ، با همین افزونه به راحتی می توانید این کار را انجام دهید ، شما می توانید از جستجو کلمات غیر مجاز در مرورگر کروم خود جلوگیری کنید ، برای انجام این کار روی آیکن آیکن block site در سمت راست بالا مرورگر کلیک کنید ، سپس مانند تصویر زیر روی گزینه Blocked Words کلیک کنید :

فیلتر کردن سایت

1-برای فیلتر کردن کلمه در مرورگر کروم ابتدا روی این گزینه کلیک کنید.

2-برای فیلتر کردن کلمات مرتبط با بزرگسالان انگلیسی این گزینه را فعال نمایید.

3-در قسمت Custom list می توانید لیست کلمات غیر مجازی که تمایل دارید خود یا اعضای خانواده خود به آن دسترسی نداشته باشید را وارد نمایید و باری هر کدام از آنها روی دکمه add word زیر لیست کلیک کنید.

4-اگر شما تمایل دارید در صورت وارد کردن کلمه غیر مجاز ، به صفحه سایت خاصی منتقل شود اینجا لینک آن را قرار دهید.

چگونگی فیلتر کردن سایت در فایرفاکس :

بهترین addon بری مسدود کردن سایت در فایرفاکس BlockSite می باشد ، شما می توانید این افزونه رایگان را از لینک روی مرورگر firefox خود نصب نمایید.

برای نصب پس از باز کردن لینک مانند تصویر زیر روی گزینه Add to firefox کلیک نمایید :

بستن بعضی سایتها

پس از دانلود با پیام زیر مواجه می شوید :

مسدود کردن سایت

روی دکمه install کلیک کنید تا پلاگین در مرورگر فایرفکس شما نصب شود ، سپس روی گزینه Restart Firefox کلیک کنید تا مرورگر مجدد راه اندازی شود.

سپس قوانین این پلاگین برای شما نمایش داده می شود ، که شما باید آن را agree نمایید

هشدار :

این افزونه به طور پیش فرض در کروم و یا فایرفکس اطلاعات وب سایت های بازدید شده را به سازنده ارسال می کند ، شما می توانید با مراجعه به options این افزونه این مورد را غیر فعال نمایید ، برای غیر فعال سازی گزینه Allow sending anonymous statistics را در تنظیمات این افزونه بردارید.

تصویر مربوطه در کروم :

فعال کردن افزونه فیلترکردن سایت

روش اول فیلتر سایت در فایرفاکس :

وارد سایت مورد نظر شوید ، کلیک راست نمایید و روی گزینه Block this site را علامت بزنید.

روش دوم مسدود سازی سایت در فایرفکس :

برای دسترسی به تنظیمات افزونه دکمه alt را فشار دهید ، روی دکمه Tools در منو بالا کلیک کنید ، روی گزینه Add-on کلیک کنید ، در سمت چپ روی گزینه extensions کلیک کنید.

بستن سایت

1-فعال کردن مسدود سازی سایت

2-فعال بودن نمایش اخطار

3-فعال کردن گزینه حذف سایت

4-لیست سایت ها وارد لیست سیاه شوند

5-لیست سایت ها وارد لیست سفید شوند.

6-فعال کردن رمز

7-لیست سایت های مسدود شده

8-اضافه کردن سایت برای لیست سیاه

9-خالی کردن لیست

10-وارد کردن لیست از فایل

11-خروجی گرفتن از لیست

12-غیر فعال سازی ارسال آمار بازدید سایت ها

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 12 August 2016 دیدگاه 4 وب سرور

دیدگاه خود را بنویسید