021-91300510

تماس رایگان

آموزش رفع مشکل صفحه سفید وردپرس

آموزش رفع مشکل صفحه سفید وردپرس

یکی از مشکلات متداول وردپرس،خطای رایج صفحه سفید ( یا همون کفن سفید ) میباشد.

دلیل اینکه چرا باید این مشکل برای من و شما اتفاق بیافتد و چه عواملی میتواند در این امر دخیل باشد و نحوه برطرف کردن آن را در ادامه بیان میکنیم.

Image result for ‫خطای صفحه سفید وردپرس‬‎

اگر مدتی است که با وردپرس کار کرده باشید، بدون می‌دانید، شک خطای صفحه سفید یکی از آزاردهنده‌ترین خطاهای وردپرس است ! خطای صفحه سفید وردپس هیچ‌گونه خروجی ندارد و هیچ پیامی را منتشر نمی‌کند. به ‌این صورت که آدرس سایت‌تان را وارد می‌کنید و می‌بینید که سایت‌تان سفید شده و هیچی نمایش داده نمی شود و فقط قسمت‌های خاصی را مورد هجوم قرار می‌دهد یعنی ممکن فقط پیش‌خوان وردپرس کفن سفید بر تن کند یا فقط یکی از نوشته‌های سایت تان همانند گچ سفید شود ، اما قسمت‌های دیگر سایت به خوبی کار کنند !

روش‌های رفع و مقابله با این خطای آزاردهنده

افزایش میزان محدودیت حافظه !

معمولا این خطا به دلیل استفاده بیش از حد از حافظه و کمبود حافظه کافی برای عملیات‌ هاست میباشد.

همه‌ی افزونه‌ها را غیرفعال کنید !

اگر افزایش میزان حافظه‌ی وردپرس مشکل شما را برطرف نکرد و حتی اگر میزان حافظه را به ۲۵۶M یا ۵۱۲M افزایش دادید و بازهم سایت‌تان نفس نمی‌کشید ! باید عیب‌زدایی را آغاز کنید ! برای عیب‌زدایی در این مورد ٬ بیشتر باید در پوسته‌ها و افزونه‌ها برای یافتن مشکل ٬ کاوش کنید!

برای غیرفعال‌سازی دسته‌جمعی افزونه‌ها می‌توانید به برگه افزونه‌ها در مدیریت رفته و همه‌ی افزونه‌های را گزینش کرده و غیرفعال کنید !

اما اگر به مدیریت وردپرس دسترسی نداشتید ! باید از طریق FTP این‌کار را انجام دهید ! چگونه ؟

نخست به پوشه وردپرس/سایت‌تان و بعد به پوشه wp-content بروید ٬ پوشه‌ای با نام Plugins مشاهده می‌کنید حال نام این پوشه را به Plugins-deact تغییر دهید ! ( البته هرنامی می‌توانید برای پوشه قرار دهید ) با تغییر نام این پوشه ٬ تمام افزونه‌های سایت‌تان غیر فعال می‌شوند ! اگر مشکل حل شد پس حتما یکی از افزونه‌هایتان مشکل‌ساز شده ! به پیش‌خوان مدیریت وردپرس بروید و بعد نام پوشه را دوباره به plugins بازگردانید و یکی یکی  افزونه‌ها را فعال کنید ! تا افزونه خراب‌کار را پیدا کنید !

هم‌چنین شما می‌توانید از طریق phpmyadmin نیز افزونه را غیرفعال کنید ! ( البته پیشنهاد نمی‌شود – البته یکی دیگه از راه هاست )  :

نخست به دیتابیس وردپرس و بعد به جدول wp_options بروید. به دنبال “active_plugins” بگردید و مقدار – value – آن را به a:0:{} تغییر دهید !

و این‌گونه افزونه‌هایتان را خاموش کنید !

پوسته‌ی پیش‌فرض وردپرس را به عنوان پوسته سایت‌تان قرار دهید !

در صورتی که با غیرفعالسازی پلاگین ها (افزونه ها) مشکل برطرف نشد، باید پوسته‌ی پیش‌فرض وردپرس را ( مثلا ۲۰۱۱ ) جایگزین پوسته‌ی سایت‌تان کنید (پوسته های پیش فرض اینجا به کار می آید ;)  )

بهترین کار برای جایگزین کردن پوسته این است که نخست از پوشه‌ی پوسته‌های وردپرس خود پیشتیبان تهیه کرده و بعد پوسته‌ی خود را حذف کنید ٬ در این موقع وردپرس به صورت خودکار پوسته‌ی پیش‌فرض را جایگزین پوسته‌ی خراب شما می‌کند !

روش دیگر هم این است که نخست به phpmyadmin و سپس دیتابیس وردپرس رفته و بعد wp_options را باز کنید و مقادیر- values –  جداول template, stylesheet, and current_theme را (به‌عنوان مثال) به twentyeleven ( نام پوسته ) تغییر دهید !

اگر این روش مشکل شما را برطرف کرد٬ باید نگاهی به functions.php پوسته‌ی خود بیندازید و فضاهای خالی پایین را پاک کنید و یا اگر به تازگی کدی را اضافه کردید٬ آن را ویرایش و تصحیح کنید !

روش‌های دیگر برای رفع این مشکل

اگر هیچ‌یک از روش‌های گفته شده جواب نداد بهتر است وردپرس را دوباره نصب و راه‌اندازی کنید و یا پرونده‌ها و پوشه‌های آن را بازنویسی و جایگزین پرونده‌های وردپرس‌تان کنید.می‌دانم این حرکت دوست‌داشتنی نیست اما ممکن است ، یکی از پرونده‌های وردپرس دچار مشکل شده باشد و این کار باعث رفع مشکل شما شود ! ( البته قبل از این عمل از پوسته و افزونه‌هایتان پشتیبان تهیه کنید . )

همچنین می‌توانید حالت اشکال‌زدایی – debug – را با افزودن کد زیر به wp-config.php ٬ فعال کنید  :

 
error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);

define( 'WP_DEBUG', true);

با افزودن این قطعه کد خطاها٬ هشدار‌ها و پیام‌هایی بر صفحه‌ی سفید سایت‌تان نمایان خواهد شد که ممکن است به شما در رفع خطا کمک کند !

اگر صفحه‌ی نخست سایت شما ٬ کفن سفید مرگ را پوشید و پس‌زمینه و مدیریت وردپرس به خوبی کار می‌کرد آن‌گاه مشکل از افزونه cache سایت‌تان است ! کش سایت را خالی کنید !

اگر یکی از نوشته‌های قدیمی‌تان مرد ! نترسید با یک تاکتیک ساده٬ دوباره زنده خواهد شد ! فقط کافی‌ست قطعه کد زیر را به wp-config.php خود اضافه کنید :

/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

این کد‌ها محدودیت بازخورد و بک‌ترک‌ها را افزایش می‌دهند !

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 8 October 2016 دیدگاه 4 وردپرس

دیدگاه خود را بنویسید