021-91300510

تماس رایگان

آموزش حل خطای بارگذاری تصاویر در وردپرس

آموزش حل خطای بارگذاری تصاویر در وردپرس

شاید تا بحال به این مشکل برخورده باشید “خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده”  و مشکل دیگری هم با نام “خطای “HTTP گاها رخ میدهد. خوب بهتر است بدانید که خطای اول یا همان مشکل بارگذاری تصاویر به خاطر تغییر محدوده دسترسی یک پوشه در هاست شما به وجود می آید.
حل مشکل: خطایی هنگام بارگذاری پرونده پیش آمده
راه حل: استفاده از نرم افزار فایل زیلا تا به یک شیوه برای هر هاستی که شما در اختیار دارید به یک روش عمل کرده و مشکل را حل کنیم.

نرم افزار فایل زیلا را گشوده و به هاستتون متصل شده و مسیر پوشه تصاویر رو پیدا کنید. روی همین پوشه کلیک راست انجام داده و گزینه مجوزهای پرونده (به انگلیسی: File Premissions) را انتخاب کنید. خوب در پنجره ای که باز میشه داخل کادری که مشاهده میکنید عددی سه رقمی وجود داره که باید به عدد 777 تغییر پیدا کنه. این عدد دسترسی کامل را پوشه مورد نظر داده و دیگر با مشکل خطایی هنگام بارگذاری تصاویر مواجه نخواهید شد.
حل مشکل: خطای HTTP
راه حل اول: بسته به سرچشمه ایجاد مشکل راه حل های ساده آن هم متفاوت خواهد بود. بهتر است اول قبل از هرگونه عمل اکشنی یه سری به بخش بروزرسانی دستی وردپرس خود زده و ببینید چیزی از فایل های خود وردپرس تغییر پیدا کرده است یا نه. اگه مشکتون تا اینجا حل نشده پس برید سراغ راه حل های یاد شده در ادامه این آموزش.
گام اول: حذف کش مرورگر و پوشه JS-Cache
حذف کش مرورگر ها؛ خوب کش مرورگرها حافظه ی پنهان اونها بوده و به روایتی به شما کمک میکنند تا 7 بار با سرعت بیشتری بتوانید به سایت مورد نظر دسترسی پیدا کنید. البته بعضی از سایت ها هم، وجود خوشان در کش مرورگر شما را برای شما امتیاز تلقی میکنند. حالا برای اینکه راحت بتونید کش مرورگرون رو پاک کنید همین ادامه رو دنیال کنید لطفا.
برای پاکسازی کش مرورگر روباه آتشین یا فایر فاکس به این طریق عمل کنید؛
Option > Advanced > Network > Cached Web Content > Clear Now
و برای مرورگر دانه رنگی یا کروم نیز به روش زیر عمل نموده و کش را پاک کنید؛
Setting > Privacy > Clear Browsing Data > Empty the Cache > the Beginning of Time > Clear Data Browsing
و برای جستجو گر اینترنت یا همان اینترنت اکسپلورر از این مسیر استفاده کنید؛
Internet Option > General > Browsing History > Delete > Temporary Internet Files and Website Files > Delete
گام دوم: حذف پوشه ی JS-Cache در پوشه Uploads
برای دسترسی به این پوشه باید مسیر زیر را طی نموده و همه ی فایل درون این پوشه رو حذف کنید؛
public_html/wp-content/uploads/js_cache

راه حل دوم: رفع مشکل mod_security در هاست
تا اینجا خوب باید مشکلتون حل شده باشه و چنان چه مشکلتون حل نشده باقی مونده پس خطای نمیتواند از جایی باشد مگر در mod_security در هاست شما. خوب هیچ جای نگرانی نیست که فکر کنید هاستتون از دست رفته و باید تعمیر بشه یا چیزه دیگه. نه! نگران نباشید. این حالت امنیتی فقط فعال شده و به مشاهده پست های شما مشغول شده و سرگرم پالایش های امنیتی است. و شما با یه قطعه کد کوچیک میتونید این سیستم رو غیر فعال کنید تا خطای HTTP را دیگر مشاهده نکنید. خوب حل مشکل؛
درر حالت ویرایش پرونده .htaccess رو گشوده و این قطه کد زیر رو به پرونده تزریق کنید؛

<IfModule mod_security.c>
<SecFilterEngine Off>
<SecFilterScanPOST Off>
</IfModule>

برای تغییر کدهای یک فایل چه فانکشن چه استایل یا هر فایله دیگه چه در خود وردپرس چه در قالب های وردپرس قبلش یادتون نره پشتیبان تهیه کنید و در صورتی که مشکلتون حل نشد به پشتیبان سرور یا هاستتون بگید تا مشکل رو بررسی کنند،

برای تغییر کدهای یک فایل چه فانکشن چه استایل یا هر فایله دیگه چه در خود وردپرس چه در قالب های وردپرس قبلش یادتون نره پشتیبان تهیه کنید و در صورتی که مشکلتون حل نشد به پشتیبان سرور یا هاستتون بگید تا مشکل رو بررسی کنند،

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 18 September 2016 دیدگاه 4 وب سرور , وردپرس

دیدگاه خود را بنویسید