021-91300510

تماس رایگان

نحوه جلوگیری از ارسال ایمیل اسپم در سی پنل

نحوه جلوگیری از ارسال ایمیل اسپم در سی پنل

اسپم شدن یک ایمیل میتوانید دلایل مختلفی داشته باشد . محتوای ایمیل ارسالی ، تنظیمات سرور ، حجم ایمیل های ارسالی و همه و همه هرکدام به تنهایی میتواند از عواملی باشد که یک ایمیل توسط سرویس دهندگان ایمیل ها همچون گوگل و یاهو اسپم spam شناخته میشود. نکته مهم در این رابطه آن است که بتوانیم تشخیص دهیم دلیل این امر چه میتواند باشد و مشکلات احتمالی را رفع نماییم .

مسلما اسپم شدن ایمیل ها برای هیچ کس خوشایند نمی باشد زیرا کاربر مقابل پیام شما را به عنوان یک ایمیل اسپم دریافت خواهد کرد و معمولا spam ها خوانده نمی شوند! اسپم شدن ایمیل ها به خصوص برای مدیران سرور که کاربران زیادی بر روی یک سرور میزبانی می کنند نیز حائز اهمیت Image result for spam email

امکان ارسال گزارش در هر لحظه برای خارج سازی IP از اسپم وجود دارد اما در صورتی که سرور یک سرور اسپمر باشد و مشکل شناسایی نشود اینکار، یک کار عبث و بیهوده می باشد زیرا مجددا به زودی بلاک خواهد شد. برای بررسی آی پی سرور می توانید از وب سایت http://mxtoolbox.com/blacklists.aspx استفاده نمایید.
در این آموزش قصد داریم نحوه جلوگیری از ارسال ایمیل اسپم در سی پنل با شناسایی کاربری که بیشتری ارسال اسپم در سرور دارد خدمت شما عزیزان توضیح دهیم. برای پیدا کردن این مورد کار سختی در پیش ندارد، تنها کافی است وارد SSH شوید و دستور زیر را وارد نمایید.

grep cwd /var/log/exim_mainlog | grep -v /var/spool | awk -F"cwd=" '{print $2}' | awk '{print $1}' | sort | uniq -c | sort -n

 

cpanel-exim-spam

چند خط آخر نتیجه دستور، دایرکتوری هایی می باشند که بیشتری ارسال ایمیل را داشته اند، (به عبارتی اسکریپت و فایل اسپمر در این مسیر قرار دارد که شما باید این دایرکتوری را پاک نمایید و یا فایل های آنرا مورد بررسی قرار دهید) و عدد کنار نتایج تعداد ایمیل ارسال شده و رنگ قرمز مشخص شده در تصویر نام کاربری که بیشتری ارسال ایمیل را داشته است.
پس از بررسی مورد فوق دستور زیر را وارد نمایید تا ایمیل هایی که در صف ارسال قرار دارند (که 90 درصد اسپم هستند) پاک شوند.

exim -bp | awk '/^ *[0-9]+[mhd]/{print "exim -Mrm " $3}' | bash

شما میتوانید با دستورات بالا یوزر و دایرکتوری اسپمر را در سرور خود شناسایی کنید .(آموزش تصویری رفع مشکل اسپم شدن)

تیم توسعه و تحقیق جوان سرور 17 October 2016 دیدگاه 4 سی پنل

دیدگاه خود را بنویسید