021-91300510

تماس رایگان

نصب و کانفیگ کلود لینوکس برای هاست سی پنل

کانفیگ و نصب کلود لینوکس برای هاست اشتراکی و محدود کردن هر یوزر به صورت اختصاصی بدون افت کیفیت هر یوزر

نصب و کانفیگ کلود لینوکس برای هاست سی پنل

کلود لینوکس چیست؟

کلود لینوکس یا کلاد لینوکس به انگلیسی CloudLinux ، یک سیستم عامل توسعه یافته بر اساس توزیع CentOS لینوکس است. کاربرد کلود لینوکس در میزبانی وب است به این جهت که صرفا برای چنین کاری طراحی شده است. شرکت های هاستینگ برای بالا رفتن سطح کارایی، امنیت و امکان اختصاص منابع به هر هاست از کلود لینوکس استفاده می کنند.

نصب و راه اندازی کلود لینوکس

ویژگیهای شاخص سیستم عامل کلود لینوکس

  • امکان تخصیص منابع کامل اختصاصی به هر اکانت بواسطه ابزار LVE Manager
  • بالا رفتن امنیت سیستم عامل بواسطه SecureLinks برای جلوگیری از Symlink
  • بالا رفتن امنیت اکانت ها بواسطه ابزار CageFS
  • امکان استفاده از چند ورژن PHP در سرور بواسطه ابزار PHP Selector
  • مصرف کم حافظه موقت RAM بواسطه ابزار Mod_lsapi
  • امکان استفاده از ابزارهای Ruby Selector و Python Selector
  • امکان استفاده از ابزار کنترلی MySQL Governor
  • فراهم نمودن امکان استفاده از نسخه های منسوخ شده php بواسطه ابزار HardenedPHP

نصب کلود لینوکس و ابزارهای آن

کلاد لینوکس را می توانید به حالتهای مختلف نصب نمایید. بسته های نصبی بصورت فایل ISO و همچنین بسته های تحت SSH در دسترس است که هر کدام از آنها را که تمایل داشتید می توانید استفاده نمایید. با توجه به اینکه سیستم عامل کلود لینوکس هزینه ای می باشد می بایست قبل از اقدام به نصب، کلید لایسنس برای آن تهیه نمایید. این کلید لایسنس می توان بصورت Trial رایگان 30 روزه باشد و یا خرید آن. برای تهیه کلید لایسنس بصورت تریال یا خرید آن می توانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

Buy Cloud Linux License / Cloud Linux Trial License

اگر از سیستم لایسنس ما استفاده میکنید نیازی به  لایسنس تریال نیست میتونید از ثبت سفارش لایسنس کلود لینوکس اقدام کنید

معرفی ابزار LVE Manager کلاد لینوکس

ابزار LVE Manger این امکان را فراهم می کند تا بتوان به هر هاست در سرور منابع اختصاصی و مشخص اعطا کرد. این ابزار سبب می شود که در صورت بالا رفتن مصرف منابع یک هاست، هاست های دیگر دچار افت سرعت نشوند و تمامی منابع سرور درگیر این موضوع نشود. ابزار LVE Manger امکان تخصیص منابعی نظیر CPU , RAM , تعداد و نوع پردازش ها ، مقدار خواندن و نوشتن و … را برای شرکت های هاستینگ فراهم می کند.

معرفی ابزار PHP Selector کلاد لینوکس

ابزار PHP Selector این امکان را فراهم می کند که بتوان از نسخه های مختلف PHP در اکانت ها استفاده کرد. این موضوع سبب میشود که سازگاری و کارایی سرور برای اکانت های هاست به بالاترین حد ممکن برسد و همه اکانت ها به راحتی بتوانند اسکریپت های پی اچ پی مورد نظر خود را به بهترین نحو ممکن اجرا کنند.

معرفی ابزار MySQL Governor کلاد لینوکس

معمولا اغلب مصرف منابع سخت افزاری یک هاست در سرور از سمت دیتابیس آن انجام می شود. ابزار MySQL Governor این امکان را فراهم می کند که کنترل و مانیتورینگ مصرف اکانت ها در سرویس MYSQL به راحتی میسر باشد. در این حالت کارایی و پایداری سرور به بالاترین حد ممکن خواهد رسید زیرا شاخص ترین بخش مصرفی سرور بصورت کامل تحت کنترل می باشد.

امنیت بالاتر با سیستم عامل کلود لینوکس

ابزارهای دیگری نظیر HardenedPHP , SecureLinks علاوه بر بهبود عملکرد موجب بالا رفتن امنیت سرور و اکانت ها می شوند. همانطور که میدانید برخی نسخه های قدیمی و حتی جدید PHP دیگر پشتیبانی نمی شوند. ابزار HardenedPHP این امکان را فراهم می کند که با خیال راحت از آنها استفاده کرد. قابلیت SecureLinks نیز هسته سیستم عامل را از حملات SymLinks محافظت می نماید و امنیت را به بالاترین حد ممکن می رساند

Install and Configure CloudLinux

1,990,000 One Time

CloudLinux Licensing System

3,590,000 Annually